fbpx
Close
44-240 Żory  Boczna 6
602 712 497 zapart.agnieszka@gmail.com
Jak brać dla siebie to co potrzeba i czemu to jest takie trudne?

Jak brać dla siebie to co potrzeba i czemu to jest takie trudne

“Brać dla siebie” – łatwo powiedzieć…

Przychodzi do mnie klient i mówi, że ma straszny kłopot ze znalezieniem partnerki. Szuka kobiety ciepłej, kochającej, energicznej, lubiącej seks i  chcącej spędzać z nim czas, gotowej na zaangażowanie. Dotychczasowe związki się nie układały. We wszystkich to on był stroną inicjującą i zabiegającą o uwagę kobiety. Im mniej była nim zainteresowana, tym bardziej się starał. Kiedy w końcu udało się zdobyć jej względy, okazywała się zimna, nieprzystępna i szybko traciła nim zainteresowanie. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak totalny autosabotaż. Czy tak jednak jest w istocie?

Brać dla siebie i  nie brać jednocześnie – paradoks sprzecznych potrzeb.

W trakcie pracy terapeutycznej okazuje się, że klient owszem chciałby mieć bliski i ciepły związek z kobietą. Jednocześnie ogromnie bardzo boi się bliskości i zawłaszczenia, czyli nadmiernej kontroli. Wchodzi więc w związki z kobietami, z którymi wie podświadomie, że o żadnej bliskości mowy nie będzie. Gdy w okół niego pojawia się kobieta wykazująca inicjatywę i zainteresowanie jego osobą ucieka, ignoruje ją lub jest wręcz nie przyjemny by ją do siebie zrazić. Mając więc potrzebę bliskiej relacji, jednocześnie ma też potrzebę chronienia siebie przed zawłaszczeniem. Mimo, że druga potrzeba jest bardziej pierwotna, starsza i nieuświadomiona, to ona rządzi jego zachowaniem.

Jak brać to co potrzebne?

Każdy z nas ma w sobie takie nieuświadomione potrzeby i pozornie sabotuje samą/samego siebie. Chcesz wiedzieć jak sobie z tym poradzić? Jak szukać tego, co ukryte pod powierzchnią świadomości? Oraz wreszcie jak brać to czego trzeba bez lęku, że inne ważne potrzeby mogą zostać pominięte? Zapisz się na newsletter i nie przegap kolejnego wpisu z livem, z odpowiedziami na te pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com