fbpx
Close
44-240 Żory  Boczna 6
602 712 497 zapart.agnieszka@gmail.com
Zeszyt ćwiczeń Miłość i szacunek się robi.
Miłość i szacunek zeszyt ćwiczeńCo to w ogóle ten zeszyt?

Znasz już mam nadzieję dobrze Obrazkoterapię. Dzięki niej od 5 lat w prosty sposób przekazuję trudną wiedzę z psychologii i psychoterapii. Prosta, rysunkowa forma plus krótki i trafiający w sedno tekst. To złożone razem do tej pory doskonale trafiało do umysłów i serc wielu fanów Obrazkoterapii. Pomyślałam jednak, że chciałabym zrobić coś więcej. Coś co zaangażuje odbiorcę, jeszcze bardziej pobudzi do refleksji, a potem także i zmiany. Dlatego stworzyłam zeszyt ćwiczeń “Miłość i szacunek się robi”.

Zeszyt to właśnie taka prosta, komiksowa forma. Ma ułatwić Ci przyswojenie wiedzy z zakresu asertywności, radzenia sobie z emocjami, pokonywania lęków i skutecznego dbania o swoje potrzeby. Zeszyt zawiera oprócz komiksów, przede wszystkim 25 praktycznych ćwiczeń. Ich celem jest rozbudzić Twoją ciekawość, zaangażować uwagę co ułatwi naukę i proces zmiany. W efekcie otrzymasz możliwość poprawy jakości swojego życia.

Po co Ci ten zeszyt?

Jeśli zapytam co utrudnia Ci zadbanie o siebie i/lub życie w zgodzie ze sobą, prawie na pewno podasz kilka z poniższych odpowiedzi:

 • zawsze jest ktoś inny, kogo zdanie/emocje/potrzeby są ważniejsze niż moje
 • boję się być nazwaną/ym egoist(k)ą, księżniczką, narcyzem
 • nikt mnie nigdy nie nauczył troszczyć o siebie i nie mam pojęcia, jak to się robi oraz od czego zacząć
 • kiedy próbuję robić po swojemu, kończę z poczuciem winy i/lub wyrzutami sumienia względem najbliższych
 • chcę dbać o siebie ale wstydzę się mówić o tym co dla mnie ważne
 • boję się braku akceptacji lub odrzucenia, kiedy zacznę być sobą
 • uważam że na to nie zasługuję
 • a jeśli uważam, że zasługuję, bo należy mi się to jak psu micha, to mam poczucie, że ciągle ktoś/coś mi w tym przeszkadza, by się o siebie porządnie zatroszczyć

Brzmi znajomo? A może jeszcze o jakimś wyjaśnieniu zapomniałam?
Takich i wielu, wielu podobnych odpowiedzi słucham, od prawie 10 lat, w gabinecie psychoterapii od moich klientów. Każdy ma jakieś ważne powody, które stają mu na drodze do skutecznego zadbania o siebie i życia w zgodzie ze sobą. Rozpoznanie tych powodów, rozpracowanie destrukcyjnych schematów działania, a potem nauka lepszego radzenia sobie z rzeczywistością, to w zasadzie esencja procesu psychoterapii. Właśnie po to przygotowałam ten zeszyt! Jest to zebranie ostatnich 15 lat mojej wiedzy i doświadczenia tak zawodowego, jak i życiowego. “Miłość i szacunek się robi” powstał, bo chciałabym, żeby:

 • otworzył Ci oczy jeśli jesteś gotowa/y spojrzeć na siebie bez iluzji
 • wskazał kierunek zmian i zainspirował do rozwoju
 • ułatwił Ci drogę do życia w zgodzie ze sobą, która mnie zajęła tyle czasu.
Czemu akurat “Miłość i szacunek się robi”?

A jeśli powiem Ci, że dla tych wszystkich trudności, wymienionych od myślników w poprzednim akapicie, można wskazać jeden wspólny mianownik? Jest nim nieumiejętność szanowania i kochania siebie. To jest ta najbardziej pierwotna przyczyna. Nie umiemy dbać o swoje granice. Traktujemy nie poważnie swoje potrzeby. Nie potrafimy podchodzić do siebie z wyrozumiałością i empatią. Wstydzimy się mówić o emocjach. Często mamy o sobie złe zdanie. Uważamy, że ciągle nie jesteśmy tacy jak powinniśmy. Nie lubimy siebie, nie akceptujemy, a co dopiero mówić o miłości.
Zmiana tego jest jednak możliwa!

Chociaż wymaga czasu, zaangażowania i inspiracji, dlatego właśnie miłość i szacunek się robi, ćwiczy, tworzy codziennie od nowa. To nie jest coś dane raz na zawsze, bez możliwości zmiany.  Choć ta zmiana trwa. To nie jest proces, który zadziewa się w przeciągu kilku miesięcy. Jeśli mówimy o nieumiejętności zadbania o siebie, która trenowana była latami, to przepracowanie schematów, przekonań i nawyków też zabiera czas. Dlatego też zeszyt ten nie jest zamiast psychoterapii! Ani zamiast jakiekolwiek innego procesu rozwojowego – może go za to doskonale wesprzeć!

Dla kogo jest ten zeszyt?

Zeszyt jest dla Ciebie jeżeli:

 • jesteś ciekawa/y i chcesz dowiedzieć się więcej o sobie, sposobach w jakie budujesz relacje, czy schematach, które powielasz
 • zagubiłaś/eś się, masz różne trudności w relacjach z ludźmi, cierpisz na depresję, lęki lub inne zaburzenia emocjonalne i potrzebujesz wspierającej lektury, która wskaże kierunek radzenia sobie z problemami
 • jesteś po/w trakcie trakcie psychoterapii, coachingu lub jakimkolwiek innym procesie nastawionym na rozwój/zmianę i szukasz dodatkowych inspiracji
 • znasz dobrze Obrazkoterapię, jesteś  fanką/fanem i chcesz zobaczyć, na co naprawdę stać Kreseczkę, jeśli chodzi o inspirowanie do refleksji i zmiany
 • jesteś profesjonalistą szukającym ciekawych i nieszablonowych materiałów, które wesprą Twoją pracę zawodową
Co dodatkowego zyskasz kupując zeszyt?

Oprócz samego zeszytu w zależności od wybranego pakietu otrzyamasz jeszcze:

 • wsparcie merytoryczne — przez określony czas od końca przedsprzedaży możesz kontaktować się ze mną za pomocą emaili, na które zobowiązuję się odpowiadać Ci w max. do tygodnia czasu.  Przez 30, 45 lub 60 dni, będę dla Ciebie wsparciem we wszelkich pytaniach, wątpliwościach czy refleksjach jakie dotyczyć będą pracy z zeszytem
 • autograf – tylko zeszyt zakupiony w przedsprzedaży trafi do Ciebie z moim autografem
 • plakat  – jeden z moich najpopularniejszych obrazków o psychoterapii w formacie A3
 • dodatkowe ćwiczenia do wykonania w dwie osoby – ćwiczenia w zeszycie są do wykonania indywidualnie, jednak najwięcej w dbaniu o siebie mamy jednak do przetrenowana w relacjach. Dodatkowe ćwiczenia umożliwią Ci wraz z drugą osobą przyjrzenie się jak uważne/i jesteś na wzajemny miłość i szacunek w relacji.
 • konsultacje online – dla nabywców najwyższego pakietu trwająca 45 minut indywidualna konsultacja, w trakcie której spotkam się z Tobą na skype i porozmawiamy. Spotkanie zobowiązuję się umówić w okresie dwóch miesięcy od końca przedsprzedaży.
Czemu nie napisałam książki?

Zeszyt został wydany w modelu self-publishing. Temu jak powstawał i skąd decyzja, że tak a nie z wydawcą chcę poświęcić osobny artykuł. Teraz natomiast powiem Ci czemu jest to zeszyt ćwiczeń, a nie książka.

Miłość i szacunek się robiPółki w księgarniach uginają się pod ciężarem książek samorozwojowych, terapeutycznych i tym podobnych. W zasadzie wszystkie mają jeden wspólny mianownik – składają się ze ścian tekstu, który trzeba zupełnie biernie przyswoić. A nawet jeśli są poprzetykane rysunkami, to i tak cały czas pozostajesz biernym odbiorcą. Wiedza natomiast przyswajana jest najszybciej, gdy Twój mózg jest zaktywizowany! Czyli wtedy, gdy jest pobudzona Twoja ciekawość, skupiona uwaga, zaangażowane jest kilka różnych zmysłów. Każda zmiana zaś jest łatwiejsza do wprowadzenia w życie i wykonania, gdy jest Twoim pomysłem. Kiedy wynika z Twoich przemyśleń. Nie zaś czyichś narzuconych powinności, oczekiwań czy doradzonych rozwiązań. 

Dlatego właśnie w tym zeszycie będziesz pisać, rysować, kolorować i wycinać. A niejako przy okazji  dowiesz się, jak to z Tobą jest. Co czujesz do siebie, co o sobie myślisz, jak się masz w relacjach oraz jakie przeszłe doświadczenia ukształtowały Twoje obecne spojrzenie na świat. To pierwsza część zeszytu i dopiero z tą wiedzą, w drugiej części zeszytu, pokażę na co zwracać uwagę by dbać o siebie bardziej skutecznie.

Jak kupując zeszyt pomożesz nie tylko sobie ale też innym? 

To zadzieje się na dwa sposoby. Po pierwsze kiedy potrafisz bardziej kochać i szanować siebie, DUŻO łatwiej przychodzi Ci też dawanie tego innym. Dzieje się tak ponieważ masz więcej wyrozumiałości i empatii dla zwykłej ludzkiej omylności czy nieuważności. Twojej własnej – bo wiesz, że nie jesteś istotą doskonałą, a mimo to zasługującą na dobro, miłość i szacunek. Z taką perspektywą łatwiej uznać, że inni też zasługują na to samo, a Ty możesz im to dać w miarę swoich możliwości.

Po drugie kupując 1 egzemplarz zeszytu ćwiczeń, dajesz 2 złote darowizny na konto Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę. Fundacja ta (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) od 1991 roku dąży do tego, by wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Teraz masz szansę wesprzeć tą bardzo ważną misję!

Gdzie kupisz zeszyt?

Zeszyt można nabyć tylko i wyłącznie na dedykowanej dla niego stronie:

www.milosciszacuneksierobi.pl 

Patronat medialny nad zeszytem zgodziła się objąć Zdrowa Głowa 😊

Zapraszam serdecznie do zakupu!

A tu masz zeszyt od środka 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com