fbpx
Close
44-240 Żory  Boczna 6
602 712 497 zapart.agnieszka@gmail.com
Rusza PIERWSZA POMOC PSYCHOLOGICZNA

Skąd ten pomysł w ogóle?

Pomoc psychologiczna jest czymś czym zajmuję się zawodowo od ponad 10 lat. Ale PIERWSZA pomoc psychologiczną, to ideę, odkryłam dopiero w 2018 roku! 

Jechałam metrem z Brooklynu na Manhattan, gdzie miało się odbyć (wymarzone od kilku lat!) szkolenie z psychoterapii u Ruelii Frank. Ścisk, tłok, hałas, mój wzrok próbuje się gdzieś podziać ponad głowami współpasażerów. W końcu natrafia na plakat, informującym o tym, że każdy mieszkaniec NY może wziąć udział w  finansowanym przez miasto warsztacie z pierwszej pomocy psychologicznej. Krzyknęłam zachwycona: wow! To jest zajebiste!  Stoją obok czarnoskóra kobieta spojrzała na mnie, jak na totalne dziwadło i odsunęła się trochę. W sumie to się jej nie dziwię, ale byłam urzeczona. 

Po co komu Pierwsza Pomoc Psychologiczna?

Urzekła mnie idea, w której uczy się ludzi, jak znaleźć właściwe słowa (“choose the best words” – taki tytuł mia ły nowojorskie warsztaty) by wesprzeć kogoś, gdy jest trudno. Gdy ma problem, gorszy moment czy słabszy dzień, a czasem nawet nie dzień ale całe kilka tygodni. Wszystkim nam przecież zdarzają się takie chwile. Niestety nikogo nie omijają kryzysy albo poważne, życiowe dramaty. 

O ile łatwiej, lepiej, taniej żyłoby się nam, gdybyśmy umieli sobie nawzajem pomagać w takich trudnych momentach. Gdybyśmy potrafili znaleźć  słowa i udzielić właściwe sobie takiej, pierwszej pomocy psychologicznej. 

Gdybyśmy to umieli, tak jak potrafimy odkazić ranę, nałożyć opatrunek czy bandaż, do wielu spraw w ogóle nie potrzebni byliby fachowcy. A jeśli już, to potrzebujący trafiali by do nich bardziej zaopiekowani.  Czy to nie byłoby cudowne?! 

Ludzie lepiej by sobie radzili z problemami, bo mieli by dobre sieci wsparcia, a świat byłby dużo lepszym i bardziej przyjaznym miejscem. Brzmi może trochę idealistycznie, ale tak właśnie myślałam, gdy zobaczyłam wtedy ten plakat. Nowy Jork oferował możliwość tworzenia takiego świata.   

Pierwsze takie warsztaty w Polsce!

Pomyślałam: a czemu tylko NY?  Ja chcę robić coś takiego też w Polsce! Trochę to trwało zanim przeszłam od myślenia do działania, ale w końcu się udało! 

Z radością i dumą mogę Cię zaprosić na II edycję warsztatów: Pierwsza Pomoc Psychologiczna – ABC skutecznego wsparcia siebie i innych. Opracowałam je tak, że uczestnicząc dowiesz sięjakie się dobrze nastawić do dawania pomocy. Przećwiczysz schemat udzielania wspracia. Dowiesz się, jak zadbać o siebie, by mieć przestrzeń na pomaganie innym. Wszystko to stworzyłam w oparciu o swoją ponad 15 letnią wiedzę i doświadczenie z zakresu psychologii i psychoterapii. 

Co, kiedy jak?

Druga edycja (pierwsza odbędzie się 30 maja) zaplanowana jest na 20-go czerwca online na platformie Zoom.

Co się będzie działo?

Spędzimy ze sobą 3 2-godzinne sesje:

9:00-11:00 – Nastawienie do udzielania Pomocy

11:30-13:30 – Schemat udzielania Pierwszej Pomocy Psychologicznej

14:30-16:30 – Autowsparcie

Ważne jest, aby mieć przestrzeń by uczestniczyć we wszystkich modułach. To będą warsztaty z minimalną ilości teorii i maksymalną ilością praktyki – stąd będziemy pracować w w maksymalnie 14 osobowym gronie.

Na jakich zasadach będziemy pracować?

Jest to nasza druga edycja, która będzie wzbogacona i poprawiona o uwagi uczestników pierwszej edycji. Ma swoje swoje prawa:

1. Promocyjna cena – 119 złotych za uczestnictwo w całodniowym warsztacie — warsztat nieustannie jest doskonalony, i ponieważ to dopiero druga edycja, masz przywilej skorzystania z niskiej ceny, która będzie wzrastała wraz z kolejnymi edycjami. 

2. „Obowiązkowy feedback” – chcemy dzięki Twojej pomocy ulepszać to szkolenie, dlatego po warsztatach będziemy prosić o Twoją opinię w ankiecie.

3. Maksymalnie 14 osobowa grupa – w razie dużej ilości zgłoszeń decyduje kolejność wpłat. Aby zarezerwować miejsce na szkoleniu należy dokonać wpłaty w kwocie 70 złotych. 

4. Zgłaszając się na szkolenie, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych (w celu organizacji szkolenia)

Piszę “będziemy”, ponieważ warsztat poprowadzę we współpracy z Martą Pyrz, która jest coachem, szkoleniowcem z wieloletnim stażem, specem od technikaliów i cudowną osobą, bez której wsparcia te warsztaty pewnie jeszcze długo pozostałyby w sferze marzeń. 

No dobra, to jak się zapisać?

1. Piszesz email ze zgłoszeniem na adres: pierwszapomocpsychologiczna@gmail.com

2. Dokonujesz wpłaty rezerwacyjnej wysokości 70 złotych.

3. Pozostałe 59 złoty wpłacasz do 15 czerwca 2020. 

4. I już! 20 czerwca widzimy się na warsztacie 🙂 
Uwaga: nie zwracamy pieniędzy w przypadku rezygnacji z warsztatu po 5 czerwca.

ps. W razie dodatkowych pytań pisz do mnie – odpowiem i postaram się rozwiać wszystkie wątpliwości!

Zapraszam bardzo serdecznie!

pierwsza pomoc psychologiczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com