fbpx
Close
44-240 Żory  Boczna 6
602 712 497 zapart.agnieszka@gmail.com
Głos ma znaczenie

Głos i słowa mają siłę stwarzania rzeczywistości.

Gdy byłam dzieckiem i rzuciłam na ziemię „tylko mały papierek”, moja mama mówiła:„Podnieś to i wyrzuć do kosza! Wyobraź sobie jakby tu wyglądało, gdyby każdy tak rzucił tutaj „tylko mały papierek”.  Wyobrażałam sobie wtedy górę z 6 miliardów papierków i zaraz biegłam do kosza. Moja mama, również gdy byłam dzieckiem i żaliłam się na niesprawiedliwość świata, mówiła: „całego świata nie zbawisz!”

Kombinacja tych dwóch tekstów sprawiła, że z jednej strony wiem, że nie mam wpływu na zmianę wszystkich i wszystkiego. Z drugiej zaś wiem, że pojedynczy gest ma znaczenie. A 6 miliardów pojedynczych gestów dopiero.   Dlatego tworzę Obrazkoterapię, bo jeśli mój obrazek, tekst, lajw sprawi, że TYLKO JEDNA osoba zmieni coś dla siebie na lepsze w życiu, to było warto tworzyć. A wiem, że tych osób jest przecież dużo więcej. 

Wybory 2020

Dlatego też idę na wybory w niedzielę, by współtworzyć rzeczywistość mojego kraju. Bo wiem, że 38 milionowa góra papierków, składa się z tych pojedynczych kart do głosowania. Zbudowanie tej góry może zmienić bardzo wiele w życiu pojedynczych ludzi.

Choć czasem w to nie wierzymy – to co robisz (i czego nie robisz) MA ZNACZENIE!! Nie wierzymy w to, bo z domu często wychodzimy z bagażem takich przekonań: 

„Sama świata nie zbawisz”

„Co się będziesz wychylał_a?!”

„Po co Ci? Chcesz mieć problemy?”

„Taki mały żuczek i tak nic nie wskóra”

„Co to da na skalę świata?”

„Sama nic nie zmienisz” 

„Inni próbowali i nic to nie dało”

„A kim Ty jesteś, żeby zabierać głos”

„To co zrobisz nie ma znaczenia”

„Szkoda strzępić język i tak Cię nikt nie posłucha” 

„Zawsze tak było, po co to zmieniać”

„Co Ty sam_a możesz?!”

Warto te przekonania zweryfikować z rzeczywistością.

No właśnie, co sam_a możesz? I mało i bardzo dużo jednocześnie, bo każdy Twój ruch ma znaczenie! Chór składa się z wielu głosów, a razem można wyśpiewać zmianę. To jak – idzie głosować w niedzielę?

głos powoduje lawinę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com