fbpx
Close
44-240 Żory  Boczna 6
602 712 497 zapart.agnieszka@gmail.com
Co Ty z tym zrobisz?
Co zrobisz z tym, co z Tobą zrobiono?

No właśnie co Ty z tym zrobisz? Chcesz wiedzieć co ja zrobiłam? 

Gdybym dziś była dzieckiem, pewnie zdiagnozowano by u mnie ADHD. Ogromna nadpobudliwość psychoruchowa miała swoje źródło nie tylko w genach ale też wielu innych rzeczach, które przerastały mnie w tamtym czasie. W szkole wysiedzenie spokojnie na lekcjach graniczyło z cudem. Przyszedł moment, że wzięłam do ręki długopis i zaczęłam rysować komiksy. W krótce tylne strony wszystkich szkolnych zeszytów były opowiadały niesamowite przygody Kreseczki i tak było przez całą podstawówkę. W liceum i na studiach mniej rysowałam, a więcej pisałam. 

Kreseczka wróciła do mnie w 2014, gdy mój syn miał 1,5 roku, a ja bardzo szukałam jakiejś formy twórczego wyrazu, która pomagałaby mi porządkować myśli i emocje. Tak powstała Obrazkoterapia. 

Przez kolejne lata pomagała i Wam i mnie układać się w sobie z różnymi rzeczami. Rysowałam naprawdę mnóstwo, gdy mierzyłam się z depresją poporodową po narodzinach córki, a potem też z decyzją o rozwodzie i układaniem życia na nowo. 

Jak już zaczniesz, to trudniej przestać ale trzeba to praktykować codziennie.

Dziś mogę powiedzieć, że mi się udało. Mam za sobą długą i trudną drogę uczenia się miłości i szacunku do siebie. Uczyłam się tego przez lata pracy na własnej psychoterapii, szkoleniach zawodowych, na jodze, warsztatach i czytając i słuchając wielu inspirujących ludzi. Ale przede wszystkim uczyłam się wprowadzając to powoli i systematycznie w swoje życie osobiste i zawodowe. Na szczęście jest tak, że jak już się raz zacznie, to nie ma już powrotu. Trzeba iść tylko na przód.

Cały czas idę i wiem, że mam jeszcze sporo do zrobienia, bo się zapominam albo czegoś nie umiem lub nie wiem, a życie stawia przecież ciągle nowe wyzwania! 

To wszystko jest procesem  Wiem jednak już na co zwracać uwagę i jak to ćwiczyć. 

Dlatego właśnie stworzyłam zeszyt ćwiczeń “Miłość i szacunek się robi”, żebyś Ty też wiedział(a) co i jak możesz zrobić. 

Zrobiono z nami wiele rzeczy, bo każda/y miał jakichś rodziców czy opiekunów. Każda/y ma jakieś braki.

Każda/y jednak może coś z tym zrobić!

Bo tu i teraz liczy się tylko to co TY z tym zrobisz!  Możesz zacząć w zeszycie “Miłość i szacunek się robi.” 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com