fbpx
Close
44-240 Żory  Boczna 6
602 712 497 zapart.agnieszka@gmail.com
Jak zrobić sobie 365 dobrych dni?
W tym roku to żart

Można by pomyśleć,że to jakiś żart, pod koniec 2020 roku pisać o tworzeniu 365 dobrych dni. Ale nie. Absolutnie nie żartuję. Co więcej, uważam, że mając za sobą tak paskudny czas, wszyscy zasługujemy na stworzenie sobie lepszego! To nie wydarzy się jednak samo z siebie i chciałam Ci dziś napisać jak zrobić 365 dobrych dni.

Ale jak? 

Po pierwsze dobrze jest czerpać z doświadczeń przeszłości. Ja, na przykład, dzienniki piszę od 13 roku życia. Wiem doskonale, że nie każdy zapisany w nich dzień był dobrym dniem. Jednak lata pracy ze sobą, zdobywania wiedzy i doświadczeń pokazały mi, jak wiele zależy ode mnie. Pogłębiając samoświadomość i pielęgnując uważność na siebie, mogę się zakorzenić w sobie. W poczuciu, że wiem, kim jestem, dokąd chcę iść, co wybieram — a jak nie wiem, co wybrać, to wiem, gdzie szukać odpowiedzi.

Po drugie, choć powinno być po pierwsze – pogłębianie samoświadomości to podstawa. Dzięki temu nie jestem targanym na wietrze liściem, od którego nic nie zależy i który zgubił swoje drzewo. To ja jestem drzewem. Nie mam wpływu na pogodę ani na to, jak długo dane mi będzie rosnąć. Ale codziennie mogę wykorzystywać wszystko, cokolwiek przyniesie mi świat, by wyciągnąć z tego coś dobrego. Coś, co pozwoli mi wzrastać.

Po trzecie, potrzebny jest jasno wyznaczony cel. Opisane wyżej podejście do życia nie jest łatwe, zwłaszcza w czasie niepogody. Kiedy na świecie szaleje wirus. Kiedy politycy zachowują się coraz bardziej niedorzecznie. Albo kiedy zwykli ludzie próbują w tym sztormie historii nie powypadać z łódek. Jednak mimo wszystko, to jedyna droga, jaką do tej pory znalazłam, by każdy dzień naprawdę mógł stać się dobrym dniem.

Miejsce na Twoją drogę

Mając na uwadze te trzy rzeczy, całą pandemię, dzień po dniu, wieczorami, tworzyłam kalendarz terapeutyczny “365 dobrych dni”. Tak powstała papierowa przestrzeń na Twoją drogę. Kalendarz został narysowany tak, by Tobie także, dzień po dniu, tydzień po tygodniu, dać możliwość pogłębiania samoświadomości, dokumentowania przeszłości i wyciągania z niej wniosków, a także wyznaczania celów i realizowania ich. Tak z grubsza buduje się życie bogate w poczucie sensu i spełnienia. Kalendarz jest po to, by wesprzeć Cię w tym budowaniu.

ps. do 30 listopada (lub do wyczerpania nakładu) trqa przedsprzedaż kalendarza, który kupisz za 89 złotych (zamiast regularnaych 119) i dostępnych jest tylko 500 egzemplarzy – do kupienia TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com