Close
44-240 Żory  Boczna 6
602 712 497 zapart.agnieszka@gmail.com

Agnieszka Zapart

Psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka Gestalt, rysowniczka

Edukacja i doświadczenie

Kurs psychoterapii Gestalt
Magister psychologii
Ruch i Symbolika Ciała
Gabinet i praca kliniczna
Zakończenie kursu psychoterapii Gestalt
Certyfikacja
Obrazkoterapia
Centrum Studiów Somatycznych
Rozpoczęłam dwuetapowe studia podyplomowe w zakresie psychoterapii Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie.
Ukończyłam studia na kierunku psychologia ze specjalizacją zakresu psychologii managerskiej oraz z psychologii zdrowia. Studiowałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Zostałam instruktorem Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała nadawanego po zakończeniu kursu w Instytucie Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen (Niemcy).
Rozpoczęłam pracę na Oddziale Detencyjnym w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu. Stamtąd przeniosłam się do Samodzielnego Publicznego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich, gdzie pracowałam przez kolejne trzy lata jako psychoterapeutka na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym i w Poradni Zdrowia Psychicznego. W tym roku także
rozpoczęłam swoją prywatną praktykę psychoterapeutyczną, którą prowadzę do dziś.
Kończąc studia podyplomowe w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie, zostałam certyfikowaną Trenerką i Psychoterapeutką Gestalt.
Otrzymałam certyfikaty psychoterapeutki Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt oraz Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów Gestalt (EAGT). Ponadto jestem w Polsce jednym z 325 posiadaczy prestiżowego Europejskiego Certyfikatu Psychoterapeuty nadawanego przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów (EAP).
Pojawia się pomysł na przedstawienie refleksji i doświadczeń z pracy psychoterapeutycznej w formie rysunkowej i tak powstaje Obrazkoterapia.
Rozpoczęcie dwuletniego kursu Developmental Somatic Psychotherapy w Center for Somatic Studies prowadzonego przez Ruellę Frank w Nowym Jorku.

2008
2009
2009
2010
2012
2013
2014
2017

Uwielbiam swoją pracę. Psychoterapia to jednocześnie trudny, ale i dający bardzo wiele satysfakcji zawód. Pracuję w podejściu Gestalt, ponieważ wymaga ono całościowego patrzenia na człowieka i brania pod uwagę nie tylko jego myśli i emocji, ale także tego, co dzieje się w ciele, a to moim zdaniem jest kluczem do sukcesu w psychoterapii.

Ponadto jako podejście oparte na pracy relacyjnej, w której odkrywa się siebie w stosunku do drugiego człowieka i świata, daje motywację do rozwoju nie tylko moim klientom, ale i mnie samej.
Dlatego też nieustannie doskonalę swój warsztat na rozlicznych warsztatach i szkoleniach, a także poddaję swoją pracę nieustannej superwizji.

Przez te lata pracy, mając możliwość poznać tyle wspaniałych osób, które zdecydowały się usiąść naprzeciw mnie w gabinecie, zebrałam szereg doświadczeń i refleksji, którymi zapragnęłam się dzielić. Komiksy rysowałam już na lekcjach w podstawówce. Ówczesne przygody Kreseczki, bo tak nazywa się główna bohaterka moich rysunków, wróciły do mnie jednak po wielu latach, by przybrać obecną formę Obrazkoterapii. Podczas malowania tych obrazków towarzyszy mi z jednej strony chęć podzielenia się wiedzą, a z drugiej nadzieja na zainspirowanie odbiorców do pozytywnych zmian w życiu.

Więcej o psychoterapiiPoznaj Kreseczkę

Certyfikaty

Certyfikat psychoterapeuty,
Instytut Terapii Gestalt

Europejski Certyfikat Psychoterapeuty Gestalt,
European Association for Gestalt Therapy

Europejski Certyfikat Psychoterapeuty,
European Association for Psychotherapy

Certyfikat Psychoterapeuty,
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt